K-AUTO VAIHTOAUTOT TOIMIPISTEET

K-Auto Airport

Vaihtoautot: 010 5333 660
Tikkurilantie 123, 01530 Vantaa

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 5333 660

MA-PE 08.00-18.00

LA 10.00-15.00

automyyjä

Tom Hofmeister

+358 50 432 6639

tom.hofmeister@k-auto.fi

automyyjä

Pertti Litmanen

+358 50 390 5386

pertti.litmanen@k-auto.fi

automyyjä

Jaakko Timonen

+358 50 388 9949

jaakko.timonen@k-auto.fi

automyyjä

Risto Vikström

+358 40 523 1101

risto.vikstrom@k-auto.fi

automyyjä

Petri Nurmi

+358 50 390 5253

petri.nurmi@k-auto.fi

automyyjä

Lasse Laiti

+358 50 390 5278

lasse.laiti@k-auto.fi

automyyjä

Niklas Engberg

+358 50 566 6021

niklas.engberg@k-auto.fi

myyntipäällikkö

Jani Pauri

+358 50 390 5322

jani.pauri@k-auto.fi

K-Auto Espoo

Vaihtoautot: 010 5333 430
Kuitinmäentie 29, 02240 Espoo

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 5333 430

MA-PE 09.00-18.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Jarkko Huolman

+358 40 060 4311

Jarkko.Huolman@k-auto.fi

Automyyjä

Niko Räsänen

+358 50 390 5400

niko.rasanen@k-auto.fi

Automyyjä

Lauri Tukiainen

+358 40 528 8727

lauri.tukiainen@k-auto.fi

Automyyjä

Marko Korhonen

+358 50 390 5368

marko.korhonen@k-auto.fi

Automyyjä

Tero Hoffrén

+358 50 390 5237

tero.hoffren@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Jere Lahti

+358 50 390 5299

jere.lahti@k-auto.fi

K-Auto Forssa

Vaihtoautot: 010 533 2310
Aukeentie 2, 30100 Forssa

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

0105332310

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Susanna Viljas

+358 50 336 2982

susanna.viljas@k-caara.fi

Automyyjä

Kim Kahila

+358 50 464 4920

kim.kahila@k-caara.fi

Automyyjä

Petri Honkala

+358 45 214 1624

petri.honkala@kesko.fi

Myyntipäällikkö

Marko Solkinen

+358 44 560 1685

marko.solkinen@k-auto.fi

Automyyjä, tuotepäällikkö

Jouni Lounas

+3584 45 601 682

jouni.lounas@k-caara.fi

K-Auto Helsinki

Vaihtoautot: 010 5333 260
Mekaanikonkatu 10, 00880 Helsinki

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

0105333260

MA-PE 08.00-18.00

LA 10.00-15.00

automyyjä

Elias Salminen

+358 50 528 3179

elias.salminen@k-auto.fi

automyyjä

Jan Jussi-Pekka

+358 50 462 8988

jan.jussi-pekka@k-auto.fi

automyyjä

Leonid Pelevine

+358 50 390 5332

leonid.pelevine@k-auto.fi

automyyjä

Tero Räsänen

+358 50 390 5286

tero.rasanen@k-auto.fi

automyyjä

Riku Vertanen

+358 50 390 5335

riku.vertanen@k-auto.fi

automyyjä

Harri Heinonen

+358 50 390 5485

harri.heinonen@k-auto.fi

automyyjä

Jonne Pajo

+3585 03 977 166

jonne.pajo@k-auto.fi

myyntipäällikkö

Jesse Ekström

+3585 03 905 273

jesse.ekstrom@k-auto.fi

K-Auto Huittinen

Vaihtoautot: 010 533 2340
Korkeakoskentie 75, 32700 Huittinen

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

0105332340

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Terhi Niemenmaa

+3580 44 560 1684

terhi.niemenmaa@kesko.fi

Automyyjä

Sauli Knuutila

+3580 50 56 87357

sauli.knuutila@kesko.fi

Automyyjä

Ville Leikkanen

+358 44 560 1683

ville.leikkanen@kesko.fi

Automyyjä

Riku Keljo

+3580 44 560 1686

riku.keljo@kesko.fi

Myyntipäällikkö

Marko Solkinen

+3580 44 560 1685

marko.solkinen@kesko.fi

K-Auto Hyvinkää

Vaihtoautot: 010 533 1950
Veikkarinkatu 7, 05840 Hyvinkää

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 1950

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Tarmo Pulkkinen

+358 50 307 1339

tarmo.pulkkinen@k-auto.fi

Automyyjä

Janne Siukonen

+358 50 302 1092

janne.siukonen@k-auto.fi

Automyyjä

Petri Sormunen

+358 50 388 4138

petri.sormunen@k-auto.fi

Automyyjä

Juha Räty

+358 50 596 6756

juha.raty@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Jarkko Patama

+358 50 390 5280

jarkko.patama@k-auto.fi

K-Auto Hämeenlinna

Vaihtoautot: 010 533 2020
Tampereentie 169, 13600 Hämeenlinna

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 2020

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Aki Virtanen

+358 50 502 8134

aki.virtanen@k-auto.fi

Automyyjä

Joni Haapamäki

+358 50 358 0726

joni.haapamaki@k-auto.fi

Automyyjä

Henri Salonen

+358 50 351 6991

henri.salonen@k-auto.fi

Automyyjä

Jukka-Pekka Kaarenoja

+358 50 302 7714

jukka-pekka.kaarenoja@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Jarkko Patama

+3585 03 905 280

jarkko.patama@k-auto.fi

K-Auto Joensuu

Vaihtoautot: 010 533 2070
Voimatie 16, 80100 Joensuu

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 2070

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Jarmo Savolainen

+358 50 526 5595

jarmo.savolainen@k-auto.fi

Automyyjä

Timo Turunen

+358 50 390 5515

timo.a.turunen@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Matti-Pekka Hujanen

+358 50 407 4172

matti-pekka.hujanen@k-auto.fi

K-Auto Kotka

Vaihtoautot: 010 533 2560
Ristinkalliontie 41, 48770 Kotka

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 2560

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Antti Mielonen

+358 50 502 0379

antti.mielonen@k-auto.fi

Automyyjä

Jere Niemelä

+358 50 56 6 1381

jere.niemela@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Janne Virtanen

+358 50 59 04255

janne.virtanen@kesko.fi

K-Auto Kouvola

Vaihtoautot: 010 533 2420
Taitajantie 4, 45100 Kouvola

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 5332420

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Timo Ronkainen

+358 50 353 3555

timo.ronkainen@k-auto.fi

Automyyjä

Marko Suokas

+358 50 -44 89612

marko.suokas@k-auto.fi

Automyyjä

Marko Penger

+358 50 56 6 4420

marko.penger@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Janne Virtanen

+358 50 59 04255

janne.virtanen@kesko.fi

K-Auto Kuopio

Vaihtoautot: 010 533 2240
Leväsentie 33, 70780 Kuopio

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 2240

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Santtu Koskinen

+358 50 535 8399

santtu.koskinen@k-auto.fi

Automyyjä

Jouni Lappalainen

+358 50 533 9362

jouni.lappalainen@k-auto.fi

Automyyjä

Kari Hulanmäki

+358 50 380 8710

kari.hulanmaki@k-auto.fi

Automyyjä

Rami Meklin

+358 50 380 8713

rami.meklin@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Matti-Pekka Hujanen

+358 50 407 4172

matti-pekka.hujanen@k-auto.fi

K-Auto Lahti

Vaihtoautot: 010 533 2150
Ajokatu 261, 15610 Lahti

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 2150

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Timo Halme

+358 50 357 4221

timo.halme@k-auto.fi

Automyyjä

Kauri Martiskainen

+358 50 544 4103

kauri.martiskainen@k-auto.fi

Automyyjä

Antti Immonen

+358 50 53 60537

antti.immonen@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Ville Laiti

+3585 03 905 214

ville.laiti@k-auto.fi

K-Auto Lappeenranta

Vaihtoautot: 010 533 2480
Myllymäenkatu 6, 53550 Lappeenranta

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 2480

MA-PE 09.00-17.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Tomi Nykänen

+358 40 540 2178

tomi.nykanen@k-auto.fi

Automyyjä

Kai Temonen

+358 40 017 6191

kai.temonen@k-auto.fi

Automyyjä

Hannu Pesu

+358 50 435 5636

hannu.pesu@k-auto.fi

Automyyjä

Aapo Mäntytörmä

+358 50 40 6 8977

aapo.mantytorma@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Janne Virtanen

janne.virtanen@kesko.fi

K-Auto Premium

Vaihtoautot: 010 533 3070
Piispantilantie 2, 02240 Espoo

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 3070

MA-PE 09.00-17.00

myyntipäällikkö

Timo Turunen

+358 40 038 6872

timo.b.turunen@kesko.fi

K-Auto Tampere

Vaihtoautot: 010 533 1870
Hatanpään valtatie 42, 33900 Tampere

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 1870

MA-PE 09.00-18.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Ekku Aronvirta

+358 50 408 4922

ekku.aronvirta@k-auto.fi

Automyyjä

Eero Lepistö

+358 50 522 1522

eero.lepisto@k-auto.fi

Automyyjä

Esa Järvinen

+358 50 445 5043

esa.jarvinen@k-auto.fi

Automyyjä

Ilkka Sipiläinen

+358 50 528 2792

ilkka.sipilainen@k-auto.fi

Automyyjä

Olli Mannila

+358 50 502 8010

olli.mannila@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Petri Lahtinen

+358 50 502 8140

petri.lahtinen@k-auto.fi

K-Auto Tikkurila

Vaihtoautot: 010 533 3360
Aamuruskontie 6, 00750 Helsinki

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 533 3360

MA-PE 10.00-18.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Waltteri Virmanen

+358 50 390 5478

waltteri.virmanen@k-auto.fi

Automyyjä

Jani Salin

+358 50 390 5577

jani.salin@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Ville Laiti

+358 50 390 5214

ville.laiti@kesko.fi

K-Auto Turku

Vaihtoautot: 010 533 3100
Rieskalähteentie 89, 20300 Turku

Kaikki toimipisteen vaihtoautot

SIJAINTI KARTALLA

AUKIOLOAJAT JA YHTEYSTIEDOT

Vaihtoautot

010 5333 100

MA-PE 09.00-18.00

LA 10.00-15.00

Automyyjä

Erkka Soisalo

+358 40 544 8968

erkka.soisalo@k-auto.fi

Automyyjä

Jukka Nordström

+358 40 455 8893

jukka.nordstrom@k-auto.fi

Automyyjä

Sofia Söderström

+358 50 407 9611

sofia.soderstrom@k-auto.fi

Automyyjä

Joel Karhu

+358 50 571 5655

joel.karhu@k-auto.fi

Automyyjä

Kasperi Laiho

+358 40 45 5 8869

kasperi.laiho@k-auto.fi

Automyyjä

Mikko Jussila

+358 40 555 5779

mikko.jussila@k-auto.fi

Automyyjä

Mio Suominen

+358 40 048 9413

mio.suominen@k-auto.fi

Myyntipäällikkö

Ville Mäkinen

+358 10 53 3 3137

ville.makinen@k-auto.fi

Hallinnointi

K-Auto Retail Oy
Tikkurilantie 123, 01530 Vantaa

Y-Tunnus: 1900190-0
Puh.

Puhelut K Auto Retail Oy:n 010 alkaviin vaihde- ja asiakaspalvelunumeroihin maksavat 8,4 snt/minuutti niin lanka- kuin matkapuhelimesta soitettaessa.

Puhelut K Auto Oy:n 010 alkaviin vaihde- ja alanumeroihin sekä K Auto Retail Oy:n alanumeroihin maksavat 8,35 snt/puhelu + 12,09 snt/minuutti niin lanka- kuin matkapuhelimesta soitettaessa.
Hinnat sisältävät arvonlisäveron 24 %.

K Auto Oy:n ja K Auto Retail Oy:n matkapuhelinnumeroihin soitettaessa puheluveloitus perustuu soittajan oman puhelinliittymän sopimusehtoihin.

Kuinka palvelu toimii?

Puhelut K Auto Retail Oy:n 010 alkaviin vaihde- ja asiakaspalvelunumeroihin maksavat 8,4 snt/minuutti niin lanka- kuin matkapuhelimesta soitettaessa.

Puhelut K Auto Oy:n 010 alkaviin vaihde- ja alanumeroihin sekä K Auto Retail Oy:n alanumeroihin maksavat 8,35 snt/puhelu + 12,09 snt/minuutti niin lanka- kuin matkapuhelimesta soitettaessa.
Hinnat sisältävät arvonlisäveron 24 %.

K Auto Oy:n ja K Auto Retail Oy:n matkapuhelinnumeroihin soitettaessa puheluveloitus perustuu soittajan oman puhelinliittymän sopimusehtoihin.